Obecnie na stronie jest...

We have 1 guest online

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_random_image/helper.php on line 85

Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_stats/helper.php on line 106
Content View Hits : 152948

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Almanach walki o przetrwanie Pałacu w Borkowicach
ALMANACH HISTORII I WALKI O PRZETRWANIE

Zespołu pałacowo-parkowego w Borkowicach

Z uwagi na dużą ilość zapytań i niedowierzanie oraz wątpliwości co do pobudek, jakimi kierowały się władze dokonując w 2004 roku podziału zespołu pałacowo parkowego w Borkowicach, a także w związku z pytaniami "Co właściciele pałacu robią, aby odrestaurować ten obiekt?", przedstawiam w układzie chronologicznym historię pałacu, a wraz z nią, między innymi (na tyle na ile jest nam znany) przebieg wydarzeń zarówno dotyczących podziału jak i realizowanych później starań zmierzających do scalenia zespołu pałacowo parkowego. Wszystkie informacje oparte są na faktach dokumentach.


Jednocześnie informuję, że z uwagi na układ chronologiczny zapisów, w przypadku pozyskania nowych informacji lub dokumentów, almanach ten będzie ulegał przebudowie bez adnotacji o wprowadzonych zmianach.

Daty, przebieg spotkań udało się odtworzyć w dużej mierze dzięki wykorzystywanemu przez osoby zajmujące się sprawą pałacu systemu informatycznego rejestracji wykonywanych zadań oraz obiegu dokumentów. Mam nadzieję, że osoby, którym wydaje się że właściciele pałacu nic w sprawie pałacu nie robią, po zapoznaniu się z tym opracowaniem zmienią swoje stanowisko.

 

Opracował:

Jarosław Wiśniewski